Czy banan wybiela zęby? Odpowiadamy!

Wybielanie zębów kojarzy się z koniecznością przeprowadzenia zabiegów stomatologii estetycznej, a te słyną z bardzo wysokich cen i są niedostępne dla znacznej części społeczeństwa. Jednak okazuje się, że istnieją ogólnodostępne produkty pomagające w procesie wybielania zębów, a jednym jest banan. Czy banan wybiela zęby i jeśli tak to w jaki sposób?

Wybielanie zębów bananem – jak to robić?

Banan zawiera w swoim składzie witaminy z grupy B, D, C, A, E, K oraz pierwiastki takie jak wapń, fluor, fosfor, magnez, sód, potas, mangan czy żelazo. Dlatego właśnie banan, jak wiele innych owoców, to swoista „bomba witaminowa,” której nasz organizm bardzo potrzebuje. Banan, poza zapewnianiem energii i wartości odżywczych, działa również bardzo dobrze na skórę człowieka, oczyszczając ją z bakterii, a okazuje się, że ma wpływ również na oczyszczanie zębów z kamienia nazębnego i wybielanie zębów.

Więc jak to robić, czy chodzi o jedzenie bananów? Okazuje się, że bohaterem w wybielaniu zębów nie jest sam banan, a jego skórka, która jest bardzo bogata w potas wapń, potas oraz witaminy z grupy D. W celu wybielania zębów bananem należy uprzednio przygotować nasze zęby, co polega po prostu na dokładnym umyciu zębów i wypłukaniu jamy ustnej. Jest to równie ważny czynnik co samo wybielanie, ponieważ bez regularnego mycia zębów nigdy nie osiągniemy białych zębów, a przed samym „zabiegiem” wybielania zębów bananem jest to kluczowe, żeby w jamie ustnej nie występowały drobinki jedzenia czy inne substancje. Tak więc po odpowiednim przygotowaniu jamy ustnej możemy przejść do wykorzystania banana w celu wybielania zębów, a więc zdjąć skórkę banana i nacierać nią zęby.

Bardzo ważne jest, żeby nacierać zęby wewnętrzną stroną skórki banana, bo to ona zawiera wszystkie potrzebne do wybielenia zębów substancje. Zęby należy nacierać przez co najmniej dwie minuty, a z uwagi bezpieczeństwo tej metody może być nawet dłużej. Gdy kawałek skórki, którym nacieramy nasze zęby, ulegnie wyraźnemu starciu, to po prostu użyjmy kolejnego i tak aż do wykorzystania całej skórki banana. Zabieg tego typu powinniśmy wykonywać dwa razy dziennie, rano i wieczorem, a nawet jeszcze w środku dnia. Do wybielania należy wybierać dojrzałe banany, bo to one mają w swoim składzie najwięcej minerałów, które przejawiają właściwości wybielające.

Czy wybielanie zębów bananem działa?

Metoda wybielania zębów bananem może brzmieć jak żart, jednak jak jest naprawdę, czy banan wybiela zęby? Okazuje się, że skórka od banana faktycznie przejawia takie właściwości, choć wymaga to regularności, a efekty przychodzą powoli. Należy bezwzględnie pamiętać, żeby nacierać zęby wewnętrzną stroną skórki banana oraz wybierać dojrzałe banany, a zabieg wykonywać co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Efekty wybielania zębów tą metodą wymagają zadbania o podstawy, a więc o odpowiednie szczotkowanie zębów najlepiej po każdym posiłku, w celu wyeliminowania tworzącego się osadu, z którego powstaje kamień nazębny. Na jakie efekty możemy liczyć? Często spotykana wartość to wybielenie zębów o dwa tony po dwóch miesiącach stosowania tej metody zgodnie z opisaną instrukcją.

Może Ci się również spodoba