Czy warto zdecydować się na implanty stomatologiczne?

Pacjenci, którzy borykają się z problemem bezzębia, są konfrontowani z szeregiem ofert z zakresu protetyki i implantologii. Nie da się ukryć, że taka ilość ofert, która wygenerowała się w ostatnich latach, potrafi przyprawić pacjenta o ból głowy. Ciężko jest podjąć idealną decyzję, z której pacjent będzie w stu procentach zadowolony. Nie oznacza to jednak, że nie jest to możliwe.

Taka sytuacja ma miejsce w przypadku implantów stomatologicznych. Ten rodzaj rozwiązania protetycznego wyróżnia się bardzo wysokim poziomem efektywności – u większości pacjentów implanty przyjmują się bez żadnych komplikacji. Dodatkowo, ilość zalet, które oferują implanty stomatologiczne, jest na tyle duża, że obecnie ciężko jest o bardziej dopracowany rodzaj rozwiązania protetycznego.

To wszystko sprawia, że implanty stomatologiczne są bardzo ważnym rozwiązaniem do rozważenia w przypadku braków w uzębieniu. Dowiedz się, czym są implanty zębów i dlaczego warto jest z nich skorzystać.

Czym są implanty zębów?

Implanty zębów to nic innego, jak wszczepy stomatologiczne, które docelowo mają służyć jako sztuczny korzeń zęba. Na tym sztucznym korzeniu docelowo mocuje się korony protetyczne, które pełnią funkcję sztucznego zęba. Ząb ten jest maksymalnie zbliżony do naturalnego zęba – korony pełnoceramiczne charakteryzują się bardzo zbliżonym wyglądem i sposobem codziennego funkcjonowania.

Implanty zębów wszczepia się w miejscu zębodołu, czyli tam, gdzie niegdyś znajdował się ząb. Ważną informacją jest, że w tym miejscu stary korzeń nie może być obecny – zębodół musi być dokładnie oczyszczony. Dopiero wtedy implant może zostać wszczepiony.

Zalety implantów zębowych

Implanty zębowe mają wiele zalet. Przede wszystkim, do zalet implantów zębowych zalicza się ich wytrzymałość. Implanty zębowe są rozwiązaniem, które mogą służyć pacjentowi przez lata. Prócz tego, implanty są biokompatybilne, a w przypadku implantów cyrkonowych nie zachodzi ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych. Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że na implantach można zamocować korony protetyczne, które na implantach wyglądają rewelacyjnie!

Kto może poddać się implantacji

Implantacja jest zabiegiem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Nie wynika to wyłącznie z wysokiej ceny zabiegu, ale z predyspozycji do wykonania zabiegu. Przede wszystkim, na ten rodzaj leczenia protetycznego nie mogą zdecydować się dzieci, a także kobiety w ciąży. Palenie papierosów powoduje szereg komplikacji po zabiegu implantacji, dlatego w przypadku nałogowych palaczy ten rodzaj rozwiązania protetycznego również nie jest zalecany.

Może Ci się również spodoba