Czy wszczepianie implantów boli?

Wszczepienie implantów wydaje się niezwykle bolesną procedurą, głównie przez to, że polega ona na faktycznym wwiercaniu się w kość! Mogłoby się więc wydawać, że cały zabieg musi być niezwykle nieprzyjemnym i wręcz nieznośnym procesem. Właśnie dlatego, pokażemy dziś wam, że implanty, a dokładnie ich implantacja, czyli wszczepienie, wcale nie musi boleć. Czy implantacja jest bolesna? Jakie dolegliwości są możliwe do wystąpienia? Jak dbać o implanty po wykonaniu ich wszczepienia? Sprawdźmy to!

Czy implantacja jest bolesna?

Możecie zastanawiać się nad najważniejszym pytaniem: czy wszczepienie implantu boli? Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta. Absolutnie każdy z zabiegów, który zostanie wykonany wraz z rozwiązaniem, jakim są implanty, wykonywany jest pod wpływem znieczulenia miejscowego. To właśnie ono sprawia, że my, jako pacjenci nie poczujemy żadnych dolegliwości bólowych. Aby zadbać o wasz komfort, stomatolog implantolog upewni się, że podana dawka znieczulenia jest wystarczająca. Wykonanie zabiegu, w którym pacjent wręcz podskakuje z bólu jest nie tyle, co trudne, a wręcz niemożliwe. Nic więc dziwnego, że znieczulenie gra „główną rolę” w zabiegu wykorzystującym implanty stomatologiczne.

Dolegliwości po zabiegu

Dolegliwości pozabiegowe, kiedy wszczepione zostaną implanty zębowe zwykle skupiają się na tym, co dzieje się tuż po zabiegu, kiedy znieczulenie przestaje działać. Nie martwcie się, gdyż kiedy wasze implanty zostaną wszczepione, stomatolog zadba o wasze samopoczucie. Aby było ono na maksymalnie wysokim poziomie, otrzymacie odpowiednio silne leki przeciwbólowe, sprawiające, że wasze życie będzie znacznie prostsze. Jeżeli jednak także one nie przyniosą skutecznych rezultatów, zalecamy wykorzystanie zimnych okładów. Nie musicie się martwić tym, że te dolegliwości będą was męczyć przez długi czas — zwykle odpuszczają one po kilku dniach od wykonania zabiegu.

Jak dbać o implanty po zabiegu?

Mogłoby się wydawać, że wszczepione implanty, a zwłaszcza odbudowane na nich sztuczne zęby muszą być traktowane w specjalny, wręcz wyjątkowy sposób. Nie ma nic bardziej mylnego! Kiedy założymy takie uzupełnienie protetyczne, powinno być ono traktowane zupełnie tak samo, jak pozostałe uzębienie. Wystarczy wykorzystywać te same zabiegi, jakie wykonujecie na co dzień, takie jak szczotkowanie, nitkowanie przestrzeni międzyzębowych, jak i dalsze płukanie przy pomocy specjalnego płynu do płukania ust! Gwarantujemy wam — takie działanie na pewno przyniesie pożądane rezultaty — zakładając, że będziecie je wykonywać regularnie!

Może Ci się również spodoba


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer19025/public_html/implantatdental/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:47 Stack trace: #0 /home/platne/serwer19025/public_html/implantatdental/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(650): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/platne/se...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/platne/serwer19025/public_html/implantatdental/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 47