Jak leczyć suchodół zęba? Poznaj nasze metody.

Jeżeli cierpisz na suchodół zęba, pierwszą rzeczą, która może pomóc, jest usunięcie resztek jedzenia i cukru z przestrzeni między zębami. W ten sposób można zapobiegać bólom i usunąć ryzyko powstawania infekcji. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak wizyta u dentysty. Tylko lekarz operujący profesjonalnym sprzętem jest w stanie usunąć ryzyko postępującej infekcji.

Jak leczyć suchodół zęba w skuteczny sposób? Stomatolog wypełni gniazdo zęba gazą i wprowadzić pod jego powierzchnię żel leczniczy. Preparat nie tylko uśmierzy ból, ale także zniszczy bakterie nagromadzone wokół zęba i dziąseł.

Po wprowadzeniu preparatu do jamy ustnej dostaniesz od lekarza informacje dotyczące tego, kiedy i w jaki sposób wyjąć gazę z ust. Pozyskaj od specjalisty dodatkowe informacje dotyczące tego, jak leczyć suchodół zęba.

Leczenie suchodołu zęba będzie jednak wymagało kilku kolejnych kroków. Po usunięciu gazy z preparatem oczyszczającym, dobrym rozwiązaniem będzie regularne płukanie jamy ustnej mieszanką wody i soli. Leki przeciwbólowe dostępne w aptece pomogą w zredukowaniu uczucia dyskomfortu podczas płukania zęba dotkniętego suchodołem.

Przyczyny powstawania suchodołu zęba

Aby dowiedzieć się, jak leczyć suchodół zęba, musisz najpierw zdiagnozować, że taka przypadłość ci dolega. Suchodół zęba może powstać z kilku różnych powodów. Niektóre suchodoły powstają w wyniku nieumiejętnie przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Jeżeli lekarz usunie skrzep krwi zaschnięty pod dziąsłem, powstaje ryzyko wystąpienie sychodołu zębowego.

Niektóre suchodoły zęba powstają w wyniku trudnej do przeprowadzenia ekstrakcji zepsutego zęba. Uszkodzenie obszaru wokół zęba często prowadzi do powstania suchego gniazda, w którym gromadzą się bakterie żerujące na resztkach jedzenia.

Suchodoły zęba charakteryzują się częstymi nawrotami. Jeżeli kiedykolwiek cierpiałeś na tę przypadłość, poinformuj o niej dentystę. Stomatolog nie może całkowicie wyeliminować ryzyka związanego z powstawaniem suchodołu zęba. Mimo wszystko zapoznanie się z historią twojej choroby pomoże mu przyspieszyć proces leczenia.

Suchodół zęba i jego kuracja

Tylko profesjonalny stomatolog może określić, jak leczyć suchodół zęba w zależności od powikłań, które wystąpiły. Jeżeli odczuwasz ból lub dyskomfort podczas jedzenia, czym prędzej udaj się do lekarza. Sam zabieg zajmuje mniej niż godzinę. Z kolei całkowite dojście do siebie może potrwać nawet kilka tygodni.

Suchodół zęba – jak temu zapobiec?

Nie można całkowicie zapobiec powstawaniu suchodołu zęba. Mimo wszystko można podjąć pewne czynności prewencyjne, które zmniejszą jego prawdopodobieństwo. Na suchodół zęba najbardziej narażone są osoby palące papierosy i pijące alkohol. Wprowadzanie toksycznych substancji chemicznych do ust, takich jak na przykład dym papierosowy może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa lub dziąseł.

Suchodoły zęba najczęściej występują po zabiegach dentystycznych. Jeżeli chcesz im zapobiec, pamiętaj o tym, aby regularnie płukać ranę i stosować się do porad dentysty, które przyspieszą proces gojenia zęba.

Może Ci się również spodoba