Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Dbanie o czystość i higienę jamy ustnej z każdym rokiem staje się coraz prostsze. Na rynku przyrządów do czyszczenia jamy ustnej pojawiają się produkty, które ułatwiają ten proces zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Jednym z coraz powszechniejszych rozwiązań jest szczoteczka soniczna, która w ciągu minuty potrafi wygenerować nawet kilkadziesiąt tysięcy drgań — co przekłada się na rewelacyjne efekty w codziennej profilaktyce chorób zębów. Dowiedz się, jak prawidłowo myć zęby szczoteczką soniczną i jak używać szczoteczki sonicznej, aby przynosiła najlepszy efekt.

 

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

 

Na pewno zastanawiasz się, jak prawidłowo myć zęby szczoteczką soniczną. Wbrew pozorom szczoteczki soniczne nie są nowym rozwiązaniem — po prostu w ostatnich latach zostały one bardzo rozpowszechnione. Obecne szczoteczki soniczne są doskonałe pod względem ergonomii i komfortu użytkowania — dlatego coraz bardziej wypierają one konkurencyjne rodzaje szczoteczek elektrycznych oraz szczoteczki tradycyjne. Warto wiedzieć, jak myć zęby szczoteczką soniczną, aby zadowolenie z uzyskanych efektów było jak najlepsze.

 

Zaletą szczoteczek sonicznych w przypadku używania ich przez dzieci jest fakt, że dzieci nie muszą mocno angażować się w technikę czyszczenia zębów. Nie oznacza to, że dzieci mogą całkowicie zignorować konieczność wyćwiczenia prawidłowej techniki czyszczenia zębów. Mimo wszystko skuteczność szczoteczek sonicznych w przypadku, gdy dziecko nie potrafi dokładnie czyścić ząbków, jest dużo lepsza, niż w przypadku tradycyjnych szczoteczek. 

 

Aby dowiedzieć się, jak myć zęby szczoteczką soniczną, tak naprawdę wystarczy znać metodę szczotkowania zębów tradycyjną szczoteczką. W zakresie tego, jak używać szczoteczki sonicznej, nie istnieją szczególne odstępstwa od niej — tak więc jeśli z powodzeniem udawało ci się utrzymać prawidłową higienę zębów z pomocą szczoteczki tradycyjnej, to z pomocą szczoteczki sonicznej będzie to niesamowicie proste i jeszcze dokładniejsze.

 

Szczoteczka soniczna generuje tzw. ruchy wymiatająco-pulsacyjne, bezpieczne dla zębów i jednocześnie bardzo skuteczne w usuwaniu osadów i zanieczyszczeń z zębów. Ten rodzaj szczoteczek doskonale usuwa zanieczyszczenia — szczoteczki soniczne pozwolą ci dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych, trudno dostępnych dla tradycyjnych szczoteczek. 

 

Czyszczenie zębów szczoteczką soniczną jest o tyle komfortowe, że wiele z nich posiada wbudowany timer, który dokładnie określa czas niezbędny na przeprowadzenie skutecznego szczotkowania. Szczoteczka samoistnie odlicza dwie minuty, które dzieli po 30 sekund — tak, aby na każdą strefę jamy ustnej można było poświęcić tyle samo uwagi i czasu.

 

Szczoteczka tego rodzaju jest rekomendowana zarówno dorosłym, jak i dzieciom, które ukończyły 6 rok życia. Ich używanie jest bardzo wygodne i pozwala dużo lepiej utrzymać higienę jamy ustnej, dlatego czym prędzej warto jest zaopatrzyć się w szczoteczkę soniczną. Taka zmiana przyniesie dużo pozytywnych korzyści!

Może Ci się również spodoba