Jak usunac przebarwienia na zebach?

Jak usunac przebarwienia na zebach? To pytanie zadaje sobie wielu pacjentów, którzy chcą się pozbyć nieestetycznych przebarwień.

Czy warto usuwać przebarwienia?

Warto nadmienić, że usuwanie przebarwień to zabieg czysto estetyczny, który uznawany jest za optymalne rozwiązanie. Należy być świadomym tego, że wybielanie może zostać przeprowadzone przez lekarza stomatologa, tym samym takie wybielanie to metoda gabinetowa. Co ważne, wybielanie zębów można przeprowadzić również w domu. Najważniejsze jest to, aby wybrać najlepszą metodę wybielania, ponieważ gwarantuje to pewny efekt. Każdy zabieg tego typu należy rozpocząć od wywiadu z pacjentem, w czasie którego lekarz pyta o stan zdrowia i choroby. Na tym etapie warto wskazać lekarzowi historię leczenia stomatologicznego, aby ułatwić mu pracę. Lekarz dzięki wywiadowi będzie mógł rozpoznać przyczyny powstawania nieestetycznych przebarwień. Warto wybrać zaufanego i polecanego lekarza stomatologa po to, aby móc być pewnym, że zabieg wybielania zakończy się korzystnie. Przed rozpoczęciem wybielania, należy wykonać różnego rodzaju zabiegi higieniczne, dzięki którym można usunąć nieestetyczny kamień z zębów.

Metody usuwania przebarwień

Wiedzą już jak usunac przebarwienia na zebach, można wybrać odpowiednią metodę. Jedną z nich jest wybielanie nakładkowe, które polega na tym, że na specjalną szynę nakłada się środek wybielający. Szyna musi być spersonalizowana dla pacjenta, z tego też powodu lekarz musi zrobić wyciski, które następnie przekazywane są do techników dentystycznych. Warto nadmienić, że pierwszy zabieg szyną wybielającą wykonywany jest przez lekarza. Szyna pokryta jest specjalnym środkiem wybielającym, dopiero potem można ją przyłożyć do danego łuku zębowego. Dzięki temu, że pacjent dowiaduje się jak wykonywać ten zabieg, może go później przeprowadzać w domu. Warto na tym etapie, wysłuchać wytycznych lekarza, ponieważ tylko to gwarantuje, że również w domu zabieg zostanie przeprowadzony tak, jak powinien. Co ważne, zabieg ten należy powtarzać cyklicznie w równych odstępach. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybielanie przeprowadzane raz na 2 lub 3 tygodnie. Jest to metoda uznawana za niezwykle skuteczną i bezpieczną.

Drugą metodą jest szybkie wybielanie zębów, które można przeprowadzić w gabinecie stomatologicznym. Co ważne, dzięki tej metodzie można wybielić zęby nawet o 8 odcieni, co w przypadku żółtych lub mocno przebarwionych zębów może przynieść bardzo dobry efekt. Jak przeprowadza się ten zabieg? Zabieg ten polega na nałożeniu na zęby odpowiednią ilość żelu wybielającego, po to, aby następnie aktywować go źródłem światła. W tym celu używane są najczęściej lampy LED, jednakże wiele gabinetów stosuje również laser czy halogeny. Metoda nazywana jest gabinetową, ponieważ jak łatwo zauważyć, pacjent może być poddany takiemu zabiegowi tylko w gabinecie stomatologicznym. Pacjenci chętnie wybierają to rozwiązanie, ponieważ efekt widoczny jest od razu po wyjściu z gabinetu. Na uwagę zasługuje fakt, że można połączyć metodę domową i gabinetową, ponieważ po pierwszym zabiegu z lampą LED, pacjent otrzymuje nakładki oraz żel, dzięki czemu może kontynuować wybielanie w warunkach domowych. Co ważne, po zabiegu mogą wystąpić niepożądane objawy, które najczęściej sprowadzają się do nadwrażliwości. Warto wiedzieć jak usunac przebarwienia na zebach.

Czy wszystkie zęby można wybielić?

Osoby, które mają zrobione wypełnienia, nie są pewne czy w przypadku takich zębów również można przeprowadzić taki zabieg. Jest to błędne myślenie, ponieważ przebarwienia można usunąć również po leczeniu endodontycznym. Można to zrobić tzw. metodą wewnętrzną, którą rozpoczyna się od dokładnego zbadania zęba m.in. wykonując zdjęcia RTG. Lekarz musi ustalić, czy aby na pewno kanały zęba są dobre wypełnione i czy wszystko jest szczelne. Dopiero potem można przejść do wybielania, a jeśli ząb nie spełnia wyżej przedstawionych warunków, to należało będzie ponownie przeprowadzić leczenie kanałowe. Jak usunac przebarwienia na zebach? Najważniejsze w wybielaniu zębów jest wykrycie problemu, który spowodował zmianę barwy. To czy zabieg przyniesie zakładane cele, wiąże się głównie ze stanem zdrowia pacjenta oraz stanem zębów.

Jak usunac przebarwienia na zebach w przypadku chorób zębów? To pytanie zadają osoby, które mają chore zęby, ale zależy im na wybieleniu. Jeśli pacjent nie ma 18 lat, to nie zaleca się przeprowadzania tego zabiegu. Dotyczy to również osób, które mają próchnicę czy też ich zęby są uszkodzone mechanicznie. Do zabiegu nie zakwalifikują się również osoby, które mają dużo uzupełnień takich jak korony, mosty czy też licówki. Oczywiście zabieg ten będzie również niewykonalny w przypadku osób z alergią na preparat wybielający. Należy być świadomym tego, że tylko zęby naturalne mogą być wybielone, ponieważ ani preparat, ani światło nie zadziała na zęby, w których znajdują się wypełnienia takie jak licówki, korony czy też mosty.
Pacjenci muszą być świadomi, że zabieg ten wiąże się z krótkotrwałym dyskomfortem, który wynika z chwilowej nadwrażliwości na gorące albo zimne napoje i pożywienie. Po wybielaniu należy również przejść na kilkudniową tzw. białą dietę.

Może Ci się również spodoba