Jak wyglądają licówki na zębach?

Wiele osób nie ma pojęcia, jak wyglądają licówki na zębach. Nie ulega wątpliwości, że zdrowe i proste uzębienie jest wizytówką każdego człowieka. Na przestrzeni lat stomatologia rozwinęła się bardzo mocno i mogą tego nie wiedzieć osoby, które z różnych przyczyn unikają wizyty u dentysty. W niepamięć odeszły czasy, gdy niemiłą koniecznością była wizyta u stomatologa sadysty. W tym artykule wyjaśnimy, jak wyglądają licówki na zębach, a także wymienimy ich główne zalety.

Co to są licówki? Jak wyglądają?

Można śmiało powiedzieć, że leczenie bez bólu jest standardem w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych. Z szeregu udogodnień mogą skorzystać pacjenci, którzy szczególnie stresują się na myśl o wizycie. Można sobie przykładowo zażyczyć wykonanie zabiegu przy ulubionej muzyce lub leczenie zębów w narkozie. Prawdziwa rewolucja dotyczy również estetycznej stomatologii. Licówka to cienki płatek, który przykleja się na powierzchnię zęba. Pozwala pokryć przebarwienia, a do tego maskuje wszelkie niedoskonałości. Niektóre licówki mogą nawet zmienić kształt zębów. W dużym skrócie licówki maskują niedoskonałości zębów i nadają im wymarzony wygląd bez potrzeby długotrwałego leczenia. Z reguły przed założeniem licówki trzeba oszlifować zęby. Objętość zęba zwiększa nawet najcieńsza licówka. Bez szlifowania zęby wyglądałyby nienaturalnie.

Wiedza o tym, jak wyglądają licówki na zębach może się przydać. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dostępne są też licówki, które umieszcza się na zębach bez ich wcześniejszego szlifowania. Dzięki temu komfort pacjenta jest zdecydowanie większy. Wykorzystanie licówek zębów umożliwia nadanie nowego kształtu zębowi. Trzeba dodać, że licówka pozwala skutecznie zlikwidować szpary między zębami. W ten sposób w krótkim czasie pacjent może odzyskać piękny uśmiech. Należy jednak pamiętać, że licówki nie zastąpią pełnego leczenia ortodontycznego. Sprawdzą się za to dobrze u pacjentów z niewielką wadą, którzy nie mają czasu na długotrwałe leczenie. Stosunkowo często przy korekcie naturalnej barwy zębów oraz źle wyglądających wypełnień stosowane są licówki.

Jak długo trzymają się licówki?

Nie można użyć licówek, jeśli występują choroby dziąseł lub próchnica. Nie są też polecane osobom, które często zgrzytają zębami lub je zaciskają. Na zęby, które są po leczeniu kanałowym również nie mogą być zakładane licówki. Możliwość szybkiej korekty uśmiechu bez konieczności długotrwałego leczenia jest największą zaletą tego rozwiązania. Wystarczy przykleić licówki na zęby, żeby jeszcze tego samego dnia zyskać piękny uśmiech. Z pewnością pozbędziesz się dyskomfortu, który odczuwasz w trakcie spotkań z przyjaciółmi. Po zastosowaniu licówek będziesz mógł cieszyć się białym i pięknym uzębieniem i to bez potrzeby wybielania zębów. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych gabinetów stomatologicznych, które wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią.

W ramach stomatologii estetycznej wykonuje się licówki kompozytowe oraz licówki porcelanowe. Już po trzech wizytach u stomatologa można uzyskać wymarzony uśmiech. Po nieco dłuższym czasie będziesz cieszył się pięknym uśmiechem przy zastosowaniu licówek porcelanowych. Musisz jednak pamiętać, że wszystko zależy od twojego stanu uzębienia. Umów się na konsultację, żeby upewnić się, czy licówki zębów są dla ciebie. Stomatolog może Ci również zaproponować alternatywę licówek.

Licówki porcelanowe to niezwykle cienkie płytki z ceramicznego materiału. W celu zamaskowania niedoskonałości są przyklejane na przednią powierzchnię zęba. Jeśli chodzi o strukturę to przypominają szkliwo naturalne. Właśnie dlatego jest to doskonałe rozwiązanie dla poprawy wyglądu przednich zębów.

Jak wygląda nakładanie licówek?

Licówki porcelanowe zakłada się, żeby wyregulować nierówności, zlikwidować diastemę oraz ukryć przebarwienia. Warte polecenia są również licówki kompozytowe, których nie wykonuje się w protetycznym laboratorium. Nawet w trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym odbywa się założenie tego typu licówek. Obecnie większość ludzi wie, jak wyglądają licówki na zębach.

Dopiero, gdy pacjent ma wyleczone i zdrowe zęby to można założyć licówki. Właśnie dlatego trzeba przeprowadzić dokładny wywiad przed zabiegiem. Dodatkowo dentysta wykonuje badania, żeby wyeliminować wszystkie przeciwwskazania do stosowania licówek. Stomatolog może przystąpić do leczenia, jeśli pacjent nie ma próchnicy ani stanów zapalnych dziąseł. Lekarz pobiera wycisk przed założeniem licówek. Na podstawie wycisku protetyk przygotowuje dopasowane nakładki. Kolejny etap to piaskowanie i cementowanie uzębienia, żeby przygotować je do założenia licówek.

Później stomatolog musi oszlifować zęby, żeby zamocować licówki. Ten proces jest całkowicie bezbolesny, ponieważ wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Przy korekcie niedużych przebarwień nie trzeba szlifować zębów. Zdecydowanie warto umówić się na konsultację ze stomatologiem, jeśli chcesz przez długi czas cieszyć się nienagannym uśmiechem. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś wiedzieć, jak wyglądają licówki na zębach.

Może Ci się również spodoba