Jak wyprostować zęby domowymi sposobami?

Wiele osób zastanawia się, jak wyprostować zęby domowymi sposobami, aby nie trzeba zakładać na nie aparatu ortodontycznego. Pojawia się jednak pytanie, czy rzeczywiście jest to możliwe. Czas się o tym przekonać, jeśli chce się mieć estetyczne uzębienie.  

Czy można wyprostować zęby bez aparatu?

  Jeśli kogoś interesuje, jak wyprostować zęby domowymi sposobami, to powinien zainteresować się nićmi dentystycznymi. Oczywiście warto od razu zaznaczyć, że najlepszym rozwiązaniem byłoby udanie się do gabinetu stomatologicznego i podjęcie specjalistycznego leczenia mającego na celu usunięcie wady zgryzu. Działanie na własną rękę w zaciszu swojego domu nie zawsze dobrze się kończy. Trzeba być bardzo ostrożnym, aby przypadkiem sobie nie zaszkodzić. Stałe zęby już niestety nie odrosną, dlatego należy zastanowić się kilka razy, czy rzeczywiście warto podejmować ryzyko i działać na własną rękę. Najłatwiej prostuje się zęby u dzieci, ale w przypadku dorosłych także można uzyskać świetne efekty. Oczywiście wymaga to cierpliwości i wiąże się z pewnymi udogodnieniami.     Jeśli problemem są szeroko rozstawione zęby, przez co powstaje między nimi szpara, to można pomyśleć o jej zmniejszeniu przy wykorzystaniu nici dentystycznej.

Metoda polega na tym, aby obwiązać nią zęby. Oczywiście nie należy przesadzać z intensywnością. Wystarczy delikatne ściśnięcie. Zaleca się wykonywać taki zabieg każdego dnia przed pójściem spać. Spanie ze związanymi zębami powinno pomóc. Rano oczywiście nić dentystyczną należy przeciąć. Z kolei osobom zmagającym się z krzywymi zębami skierowanymi do środka jamy ustnej można polecić metodę polegającą na ich wypychaniu palcem lub językiem. Trzeba mocno przyciskać go do zewnętrznej strony uzębienia i trzymać w ten sposób przez kilkadziesiąt sekund. Oczywiście należy to powtarzać wielokrotnie, jak najczęściej w ciągu dnia, aby rzeczywiście uzyskać zadowalające efekty.  

Jak wyprostować zęby domowymi sposobami?

    Jeśli ktoś nie ma idealnego uzębienia, to nurtuje go pytanie, jak wyprostować zęby domowymi sposobami. Można pomyśleć o usunięciu ósemek, które bardzo często prowadzą do stłoczenia zębów. Wywierają one dodatkowy nacisk na uzębienie. Ósemki nie są potrzebne, najczęściej stają się źródłem problemów. Warto wobec tego pomyśleć o ich usunięciu, aby nie musieć zmagać się z szeregiem negatywnych konsekwencji. Należy rozejrzeć się za dobrym chirurgiem szczękowym, aby bezproblemowo przeprowadzić zabieg. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Warto trochę pocierpieć, aby uniknąć poważniejszych problemów i pozbyć się krzywych zębów. Trudno skorygować wady zgryzu w przypadku uzębienia, które było przez długi czas poddawane naciskom wywieranym przez ósemki.  

Jakie są dostępne metody prostowania zębów?

  Wspaniale byłoby wiedzieć, jak wyprostować zęby domowymi sposobami. Obecnie nie trzeba sięgać po aparat ortodontyczny, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty. Są alternatywne rozwiązania, o których warto wiedzieć. Można zdecydować się na specjalne szyny, które pozostają niewidoczne na pierwszy rzut oka. Nie trzeba martwić się żadnymi nieestetycznymi zamkami i zatrzaskami na zębach. Nakładka jest wyjmowana, co przekłada się na ogromną wygodę. Można wobec tego swobodnie jeść i myć zęby. Znikają uciążliwe mocowania, nie ma żadnego metalu w jamie ustnej. Nakładka działa podobnie jak aparat stały i ruchomy. Można liczyć na skuteczne prostowanie zębów. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli ktoś chce się uchronić przed rozmaitymi podrażnieniami.

Stosuje się je już nawet u nastolatków. Ma postać bezbarwnej nakładki, którą dostosowuje się indywidualnie do zgryzu pacjenta. Warto wobec tego wybrać się do stomatologa w celu pobrania odcisków i rozpoczęcia leczenia ortodontycznego.       Kolejnym sposobem na proste zęby jest ortolifting, czyli specjalna metoda leczenia w ortodoncji. Jest ona wspierana przy użyciu mięśni, języka i kości szczęki. Znika problem z dyskomfortem towarzyszącym osobom mającym założony tradycyjny aparat na zęby. Jeśli ktoś szuka najmniej inwazyjnego sposobu na piękne uzębienie i pozbycie się problemu z krzywymi zębami, to warto zdecydować się właśnie na ortolifting. Jest to niezwykle skuteczna metoda pomimo wywierania niewielkiego nacisku na zęby. Można liczyć na to, że ustawienie ich będzie nareszcie prawidłowe, to samo dotyczy długości. Wyrównanie uzębienia przykłada się oczywiście na ładny uśmiech.

Kolejną opcją do wyboru w stomatologii jest zakładanie licówek. Rozwiązanie to pozwala na wyprostowanie zębów bez użycia aparatu ortodontycznego. Ogromną zaletą staje się gwarancja uzyskania bardzo szybkich efektów. Nie trzeba doświadczać szeregu uciążliwych objawów. Licówki mają postać cienkich płytek, które wspaniale imitują szkliwo. Nie ma już nawet konieczności szlifowania zębów lub wystarczy zrobić to w niewielkim stopniu. Po pobraniu wycisku można już przystąpić do wykonania odpowiednich licówek. Mocuje się je za pomocą bardzo trwałego kleju stomatologicznego. Uzyskany efekt jest bardzo satysfakcjonujący. Będzie świetną opcją po ukruszeniu zęba, ułamaniu go lub w celu wyrównania uzębienia.

Może Ci się również spodoba