Jaki jest koszt licówek na zęby? Poznaj cenę zabiegu.

Każdy człowiek chce mieć ładny uśmiech. W tym celu zakładane na zęby są cieniutkie płatki, zwane licówkami. Dzięki temu zabiegowi estetycznemu wszelkie niedoskonałości zostaną ukryte. Zęby zyskają dodatkową warstwę ochronną. Przed konsultacją z lekarzem stomatologiem, warto jest wiedzieć, jaki jest koszt licówek na zęby.

Czym są licówki na zęby?


Licówki to nic innego jak dodatkowa warstwa, której zadaniem jest zakrycie niedoskonałości zębów. W ten sposób można im nadać wymarzony wygląd bez większej ingerencji w budowę zęba.

Przed założeniem licówki lekarz stomatolog będzie musiał na samym początku wykonać oszlifowanie zębów. Jest to spowodowane tym, że założona licówka powiększa zęby. Szlifowanie zapewni wykonanie usługi z jak największą precyzją, starając się otrzymać zadowalający wygląd zębów. Zęby, które nie będą oszlifowane, mogą wyglądać bardzo nienaturalnie po założeniu licówki.

Licówki to rozwiązanie o wiele mniej inwazyjne od zakładania np. koron. Ponadto można je stosować do zakrycia przerwy między zębami, czyli diastemy. Idealnie sprawdzają się do zakrycia i skorygowania ubytków i nierówności. Najczęściej pacjenci wybierają to rozwiązanie w celu poprawy wyglądu uzębienia, ponieważ założona licówka skoryguje przebarwienia i wszelkie uszczerbki.

Rodzaje licówek


Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów licówek. Najtańszym rozwiązaniem będzie więc założenie licówek akrylowych. Takie licówki są zakładane tymczasowo, najczęściej w ramach przygotowania do założenia licówek wykonanych z porcelany. Ze względu na nietrwały materiał takie licówki należy wymieniać raz na dwa lata. Ponadto charakteryzują się one tym, że są o wiele grubsze niż droższe licówki.


Kolejnym rodzajem licówek są te wykonane z kompozytu, czyli z wymieszanych materiałów. Cechuje je przede wszystkim, to, że są szybko wykonywane oraz to, że można je dowolnie korygować i zmieniać kształt czy kolor.

Takie licówki mogą służyć na stałe lub tymczasowo. Jedną z ważniejszych wad takich licówek jest to, że z czasem zmieniają one swoją barwę na żółtą. Dużo droższym, lecz też wytrzymalszym materiałem, z którego wykonywane są licówki, jest porcelana. Zapewniają one najbardziej zbliżony do naturalnych, wygląd zębów.

Charakteryzują się one również tym, że są bardzo wytrzymałe, mogą być one używane nawet przez dziesięć i więcej lat. Najdroższym i najtrwalszym rozwiązaniem będzie założenie licówek pełnoceramicznych. Bardzo ciężko jest je odróżnić od normalnych zębów. Znając już rodzaje licówek, należy dowiedzieć się, jaki jest koszt licówek na zęby.

Ceny licówek na zęby


Cena wykonania licówek zależna jest od wykorzystanego materiału. Najtańsze będzie więc skorzystanie z usługi założenia licówek akrylowych. Tego typu nakładki na zęby kosztują w okolicach od 60 do 300 złotych. Bardziej wytrzymałe licówki kompozytowe wykonywane są w cenach zaczynających się od 150 zł, lecz potrafią kosztować nawet 900 zł.

Jeszcze droższe potrafią być licówki wykonane z porcelany, których ceny zaczynają się od 900 zł, a kończą na 2500 zł. Jeśli jednak marzysz o najtrwalszym rozwiązaniu, czyli licówkach pełnoceramicznych, musisz przygotować się na opłatę wynoszącą od 1000 do 3000 zł za jedną licówkę. Posiadając kompleksową wiedzę na temat tego jaki jest koszt licówek na zęby możesz przygotować się na przemyślany wydatek.

Może Ci się również spodoba