Paski wybielające zęby – jak stosować?

Piękne i zdrowy uśmiech dodaje uroku oraz odejmuje lat. Niestety wraz z wiekiem oraz na skutek nieprawidłowej higieny jamy ustnej, stosowania używek oraz spożywania barwiących zębów pokarmów i napojów dochodzi do zmiany odcienia zębów oraz pojawienia się mało atrakcyjnie wyglądających przebarwień. Na szczęście nowoczesna stomatologia oferuje innowacyjne metody wybielania możliwe do zastosowania w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych, jak i w warunkach domowych. Wśród nich dużą popularnością cieszą się paski wybielające zęby.

Czym są paski wybielające zęby?


Paski wybielające zęby są produktem dostępnym w niemal każdej drogerii. Stanowią one podłużne pasy nasączone specjalistycznym preparatem wybielającym. Umożliwiają one nie tylko usunięcie osadów i zanieczyszczeń ale również wybielenie szkliwa o kilka tonów. Substancję aktywną zawartą w produkcie stanowi zazwyczaj nadtlenek wodoru, który jest również wykorzystywany podczas zabiegów wykonywanych w gabinetach stomatologicznych.

Wybielające paski na zęby – zastosowanie


Przed zastosowaniem pasków wybielających konieczna jest konsultacja stomatologiczna oraz usunięcie ewentualnego kamienia nazębnego. Procedura domowego wybielania zębów z użyciem pasków jest dość prosta i wymaga zazwyczaj nałożenia produktu ze środkiem aktywnym na zęby oraz pozostawienia go na określony podany w instrukcji producenta czas. Częstotliwość i liczbę zabiegów również określa dołączona do produktu ulotka informacyjna. Jak wspomniano powyżej wybielanie zębów z wykorzystaniem pasków umożliwia usunięcie przebarwień oraz minimalne rozjaśnienie odcienia szkliwa.

Paski wybielające zęby – czy warto?


Zastanawiając się nad tym czy warto stosować paski wybielające na zęby należy rozważyć ich zalety oraz wady. Wśród korzyści związanych z ich stosowaniem można wymienić przystępną cenę, zwłaszcza w odniesieniu do dużo droższych procedur oferowanych w gabinetach stomatologicznych. Ponadto, zestawy wybielające pojawiające się w sprzedaży drogeryjnej często podlegają akcjom promocyjnym i rabatowym. Paski wybielające do zębów dostępne są również w ofercie zakupów internetowych. Produkt przeznaczony jest do stosowania w warunkach domowych, nie ma więc konieczności ponoszenia kolejnych kosztów związanych z wizytami stomatologicznymi. Paski wybielające zęby zapewniają dość dobre rezultaty wybielania przy stosunkowo niskim nakładzie finansowym. Niestety, stosowanie tego typu produktów ma również swoje wady. Wśród nich wymienić należy możliwość wystąpienia skutków ubocznych po wykonaniu zabiegu. Należy do nich dość często występująca nadwrażliwość zębów na działanie czynników zewnętrznych, takich jak na przykład zimne napoje oraz dyskomfort bólowy pojawiający się podczas wykonania zabiegu w przypadku istnienia problemu opadających dziąseł. Domowe wybielanie zębów nie zapewnia tak widocznych efektów jak analogiczny zabieg wykonywany w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym oraz może cechować się nierównomiernym wybieleniem, na które wpływa precyzja aplikacji paska ze związkiem aktywnym.

Może Ci się również spodoba