Szczoteczka soniczna w ciąży

Leczenie stomatologiczne w ciąży nie jest dobrym pomysłem, dlatego warto zająć się swoim uzębieniem jeszcze przed poczęciem dziecka. U wielu kobiet pojawiają się problemy w obrębie jamy ustnej po zajściu w ciążę, co ma postać przykładowo krwawiących dziąseł, próchnicy. Może wystąpić także ruchomość zębów, obserwuje się więcej kamienia nazębnego, zwiększa się możliwość zakażeń. Kluczowe jest wobec tego szczególne dbanie o higienę jamy ustnej, do czego świetnie nadaje się między innymi szczoteczka soniczna w ciąży.

Dlaczego należy szczególnie dbać o higienę jamy ustnej w ciąży?

Kobieta w ciąży także powinna odwiedzać regularnie stomatologa, aby przeciwdziałać rozwojowi rozmaitych problemów ze strony jamy ustnej. Bez profilaktyki niestety łatwo o zwiększone ryzyko tworzenia się kamienia nazębnego, rozwoju próchnicy, rozchwiania zębów. Trzeba pamiętać o tym, że ciąża wiąże się z zaburzeniami hormonalnymi, zmianą dotychczasowych nawyków żywieniowych. Panie mają tendencję do spożywania większej ilości cukrów, a te oczywiście stanowią pożywkę dla chorobotwórczych bakterii. Kluczowe staje się odpowiednie dbanie o uzębienie, codzienne szczotkowanie ich w prawidłowy sposób. Płukanie jamy ustnej, nitkowanie przestrzeni międzyzębowych powinno stać się nawykami.

Ciąża wiąże się także ze zwiększoną kruchością naczyń krwionośnych, co niestety potęguje problem z krwawiącymi dziąsłami. Istotne staje się, aby używać szczoteczki z miękkim włosiem, co przeciwdziała ich podrażnianiu. Rewelacyjnie sprawdza się szczoteczka soniczna w ciąży, która chroni zęby i dziąsła, pozwala na dokładne i małoinwazyjne czyszczenie, dociera do trudno dostępnych miejsc. Powinno się szczotkować uzębienie dwa razy dziennie, oczywiście nie należy robić tego bezpośrednio po spożyciu posiłku, bo szkliwo staje się podatne na uszkodzenia, szczególnie po kontakcie z czymś kwaśnym i słodkim. W jamie ustnej gromadzi się dużo bakterii, dlatego dbałość o nią jest kwestią priorytetową.

Szczoteczka soniczna w ciąży – czy jest to bezpieczne?

Szczoteczka soniczna to świetny wybór w ciąży, zdecydowanie lepszy niż model manualny, dotyczy to także zwykłych modeli elektrycznych. Jest to ratunek dla podrażnionych dziąseł i zębów. Niweluje objawy w postaci zaczerwienienia i krwawienia, z czym borykają się kobiety ciężarne. Szczoteczka soniczna wytwarza fale dźwiękowe, wibracje o wysokiej częstotliwości, co przekłada się na bardzo skuteczne i bezpieczne czyszczenie zębów. Kamień nazębny i osady zostają wyeliminowane, to samo można powiedzieć o patogenach w jamie ustnej.

Do wyboru są różne tryby pracy, czyli przykładowo podstawowy, wybielający, masujący dziąsła. Podczas mycia zębów szczoteczką soniczną powstają mikrobąbelki, które świetnie docierają do wszystkich zakamarków w jamie ustnej, co jest niemożliwe za pomocą samego włosia. Zanieczyszczenia zostają skutecznie rozbite, więc przestają być problemem. Resztki pokarmowe nie stanowią już pożywki dla bakterii, co zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy. Nowoczesne urządzenie pozwala na kontrolowanie siły nacisku na powierzchnię zębów.

Może Ci się również spodoba