Zalety implantów stomatologicznych

Implanty stomatologiczne są szansą dla osób, które, na wskutek różnych działań, utraciły część swojego uzębienia. Ich obecność przekłada się nie tylko na poprawę walorów estetycznych, ale także na ułatwienie codziennego funkcjonowania. Czym są implanty? Jak zdecydowanie się na implanty stomatologiczne przekłada się na jakość życia?

Temat implantów rozwija się już od ubiegłego wieku. Stosowanie implantów stomatologicznych stoi obecnie na wysokim poziomie – jest to wygodna i bezpieczna metoda na rozwiązanie problemu niepełnego uzębienia.

Walory estetyczne implantu zębowego

Materiałem, z którego wytwarza się implanty stomatologiczne, jest tytan. Ten metal charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, co sprawia, że jeden implant może służyć przez lata. Implanty są bardzo podobne do naturalnych zębów – co sprawi, że nie będą odbiegać od reszty naszego uzębienia.

Implant składa się z dwóch części – tytanowej śruby, która zastępuje korzeń zęba, a także z korony, która przejmuje funkcję naturalnego zęba. Widoczną częścią jest korona, którą można dopasować do odcienia naszych zębów.

Istnieją dwa typy koron, które dobiera się w zależności od odcinka zębów, na którym są montowane. Korony pełnoceramiczne montuje się na przednim odcinku zębów – ze względu na specyfikę ich wyglądu. Są to korony, które stanowią wierną kopię naturalnego zęba. Korony porcelanowe również cieszą się dużym uznaniem – ze względu na to, że oferują większą wytrzymałość od koron pełnoceramicznych.

Aby możliwie długo cieszyć się implantami stomatologicznymi, należy dbać o nie tak, jak o naturalne zęby. Szczególnie zalecane jest nitkowanie przestrzeni między zębami – wszystko po to, by możliwie mocno redukować ilość powstałej płytki nazębnej.

Walory funkcjonalne implantu zębowego

Pacjenci, którzy decydują się na skorzystanie z implantu stomatologicznego, mają na względzie przede wszystkim estetykę uzębienia. Warto pamiętać o walorach funkcjonalnych implantów, które sprawiają, że życie staje się dużo prostsze.

Implanty pozwalają przeżuwać, co stanowi ogromne udogodnienie dla pacjentów, którzy, ze względu na niepełne uzębienie, dotychczas mieli z tym problem. Wytrzymałość materiału, z którego został wykonany implant stomatologiczny, pozwala na cieszenie się z ulubionych posiłków – niezależnie od ich twardości.

Mimo ogólnych zalet implantów zębowych, warto jest regularnie kontrolować ich stan u stomatologa. Brak reakcji na występujące uszkodzenia koronki zęba sprawi, że ich okres użytkowania ulegnie znaczącemu skróceniu.

Może Ci się również spodoba