Protezy na implantach

Rozwój protetyki przekłada się na powstawanie coraz lepszych rozwiązań, wpisujących się w potrzeby różnych pacjentów – niezależnie od budżetu. Jej rozwój to także szansa dla pacjentów, którzy na skutek chorób lub działań zewnętrznych utracili część lub całość uzębienia.

Implanty stomatologiczne są obecnie jednym z najlepszych oferowanych rozwiązań protetycznych. Niestety, jest to rozwiązanie stosunkowo drogie. Implanty można natomiast wykorzystać do montażu protezy. Dowiedz się, jakie połączenie stanowią implanty i proteza i jak implant może uczestniczyć w leczeniu bezzębia.

Leczenie bezzębia implantami

Implanty sprawdzają się w przypadku bezzębia, niezależnie od jego stopnia. Implant ma na celu sprawić, że szczęka będzie wyglądać naturalnie, a dodatkowo będzie funkcjonalna. Implanty mogą jednak okazać się z różnych powodów nieosiagalne, by móc wykorzystać je do kompleksowego leczenia implantologicznego. Warto pamiętać, że implanty można zastosować do dalszego leczenia z pomocą innych rozwiązań protetycznych.

Implant może posłużyć także jako element leczenia implantologicznego metodą all-on-4. Metoda all-on-4 polega na wszczepieniu czterech tytanowych implantów, a następnie – zamontowaniu na nich protezy. Implant jest w takim leczeniu niezwykle przydatny. Implant w leczeniu metodą all-on-4 jest w stanie zagwarantować szereg atrakcyjnych zalet, przez które coraz więcej pacjentów decyduje się na ten rodzaj leczenia.

Zalety implantów All-on-4

Implant, który stosuje się do tej metody, nie ma terminu przydatności. Jeśli pacjent odpowiednio będzie dbać o implanty, będzie mógł cieszyć się nimi przez bardzo długi czas. Tytanowe implanty oferują swoją funkcjonalność nawet do końca życia pacjenta.

Ta metoda wymaga wszczepienia tylko czterech implantów. Z tego powodu może okazać się, że w przypadku dużego braku ten rodzaj leczenia będzie dużo tańszy. Warto jest skonsultować tę sprawę ze stomatologiem i ocenić, który rodzaj leczenia będzie dla pacjenta najkorzystniejszy.

Pacjent, który wybiera all-on-4 (4 wszczepione implanty), może wybrać, czy chce mieć stały most protetyczny, czy też zdejmowaną, ruchomą protezę. Pacjenci, którzy dotychczas nosili protezę, ze sporym zainteresowaniem przyglądają się na implanty all-on-4.

Ile kosztuje leczenie bezzębia implantami all-on-4

Do metody all-on-4 wykorzystuje się cztery implanty. Ich koszt to ok. 10 tysięcy złotych, w zależności od gabinetu stomatologicznego. Implanty all-on-4, a konkretnie – leczenie tą metodą kosztuje od ok. 20 do 30 tysięcy złotych.

Może Ci się również spodoba