Czy warto zdecydować się na implanty stomatologiczne?

Uśmiech to nasza wizytówka, dlatego warto sprawić, abyśmy mogli się nim chwalić. Piękny uśmiech zwiększy naszą pewność siebie i da nam większą radość ze śmiechu. Kompletne uzębienie to fundament łatwości wykonywania codziennych czynności, takich jak konsumpcja ulubionego posiłku. Dowiedz się więcej o implantach zębów i przekonaj się do nich.

Czym są implanty zębów?

Implant zębów jest śrubą, którą montuje się zamiast usuniętego korzenia zęba. Jego obecność pozwala na zamontowanie korony, która może pełnić rolę pełnoprawnego, naturalnego zęba.

Implanty z reguły towarzyszą pacjentom do końca życia. Wykonuje się je z tytanu, co zapewnia im bardzo długi okres przydatności. Stomatolodzy oferują różne rodzaje implantów; warto jest rozeznać się w oferowanych modelach – tak, aby wybrać najlepszy z możliwych.

Zalety implantów zębowych

Implanty zębowe same w sobie posiadają wiele zalet, dominują również nad ruchomymi protezami. Implanty stanowią przede wszystkim ochronę dla pozostałych zębów; ubytki w uzębieniu mogą spowodować przesuwanie zębów, a w konsekwencji ich utratę. Warto jest niwelować ubytki w uzębieniu, choćby z powodów zdrowotnych.

Za zastosowaniem implantów przeważają również kwestie wizualne. Zdecydowanie się na implanty pozwoli na skorzystanie z koron, które stanowią świetne zastępstwo dla naturalnych zębów. Pełny uśmiech bez wątpienia stanowi dużą zaletę i kolejny atut, którym można się pochwalić.

Ważna jest również kwestia użyteczności implantów zębowych. Zastosowanie koron protetycznych (np. porcelanowych), w połączeniu z implantami, zapewni możliwość bezproblemowego spożywania ulubionych posiłków.

Kto może poddać się implantacji?

Ogólną zasadą, którą kierują się stomatolodzy, jest prawidłowa kondycja uzębienia i jamy ustnej. Nim pacjent przystąpi do procesu montowania implantów, najpierw należy zadbać o zniwelowanie chorób uzębienia – próchnicy, nadwrażliwości zębów i innych – a także chorób błon śluzowych.

Na implanty mogą zdecydować się osoby, które mają całkowicie rozwinięty układ kostny. Przyjmuje się, że minimalny rekomendowany wiek pacjenta, który decyduje się na implanty stomatologiczne, powinien zawierać się w przedziale 18-20 lat.

Przed zabiegiem implantacji należy również zbadać się na ewentualność chorób serca, a także chorób kości. Obecność części z nich pozwala na przeprowadzenie zabiegu implantacji.

Stomatolog przed zabiegiem zawsze wykonuje dokładną ankietę, według której podejmie ostateczną decyzję o gotowości pacjenta do zabiegu implantacji.