Co zrobić aby mieć białe zęby?

Zastanawiasz się co zrobić aby mieć zdrowe i białe zęby? Jasne uzębienie to marzenie wielu osób — zwłaszcza tych, którzy swoich idoli upatrują w atrakcyjnych osobach, które dbają o swój wygląd. Jasny uśmiech to piękna wizytówka, na której uzyskanie wbrew pozorom nie trzeba poświęcać tak dużych nakładów energii, jak mogłoby się wydawać. Niemniej jednak przed podjęciem działań mających na celu rozjaśnienie uśmiechu, warto jest ocenić, które metody są najbardziej efektywne. W tym artykule dowiesz się, co zrobić aby mieć białe zęby.

 

Co zrobić aby mieć zdrowe i białe zęby?

 

Na pewno chciałbyś wiedzieć co zrobić aby mieć białe zęby. Ten artykuł został stworzony właśnie w tym celu — aby przedstawić klarowne informacje na temat tego, co trzeba zrobić, aby rozjaśnić uśmiech. Przede wszystkim warto jest zacząć od prostych czynności takich jak zadbanie o prawidłową higienę jamy ustnej. To, jak czyścisz zęby, ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób będą one wyglądać. Jeśli higiena zębów będzie niedostateczna, możesz narazić się na powstawanie różnych osadów i przebarwień.

 

Poza tym, warto rozważyć zmianę niektórych nawyków żywieniowych. Niestety może zdarzyć się tak, że ze względu na twoją dietę dojdzie do pojawienia się przebarwień. Jest to związane na przykład ze spożywaniem kawy lub czerwonego wina — są to produkty silnie barwiące, dlatego po dłuższym czasie spożywania ich twoje zęby mogą się przebarwić. Aby cieszyć się białymi zębami, powinieneś rozważyć ich ograniczenie.

 

Chciałbyś wiedzieć co zrobić aby mieć białe zęby prócz wyżej wymienionych czynności? Jeśli zrobiłeś już wszystko, co się dało — teraz czas na współpracę ze stomatologiem. Wbrew pozorom w zakresie stomatologii estetycznej ta współpraca nie będzie bolesna. Zabiegi mające na celu rozjaśnienie zębów warto jest zacząć od wykonania zabiegów higienizujących, które posłużą ci w usunięciu kamienia nazębnego. Kamień nazębny to ciemny osad, dlatego warto jest wykonać minimum skaling, aby go usunąć.

 

Co poza tym? Jeśli zastanawiasz się, co zrobić aby mieć białe zęby poprzez zastosowanie wybielania — mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Do dyspozycji masz wybielanie gabinetowe — z wykorzystaniem lampy, które da ci niemalże natychmiastowy efekt, a także wybielanie nakładkowe, z którego wykorzystaniem uda ci się rozwiązać problem ciemnego szkliwa w około 14 dni. Wybielanie lampą jest zalecane osobom, którym zależy na czasie — na przykład przed wyjazdem lub ważną imprezą. Jest to komfortowa forma wybielania — wystarczy godzina, aby uzyskać długotrwały i zadowalający efekt.

 

Prócz tego istnieje również wybielanie nakładkowe — z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych nakładek. Polega to na zakładaniu na zęby nakładek wypełnionych żelem wybielającym. Żel wybielający, mający w składzie substancję aktywną rozjaśniającą szkliwo, po około 14 dniach regularnego stosowania da ci zadowalający efekt. Zaletą wybielania nakładkowego nad wybielaniem gabinetowym jest mniejsza „inwazyjność” — obydwa zabiegi są bezbolesne, jednak z pomocą wybielania nakładkowego istnieje mniejsze ryzyko pojawienia się nadwrażliwości zębów.

 

Może Ci się również spodoba