Jak wygląda wybielanie zębów u dentysty?

Nawet jeśli ktoś miał kiedyś białe zęby, to z czasem mogą one utracić swoje pierwotne piękno. Wynika to z tego, że oddziałuje na nie wiele czynników zewnętrznych. Przebarwienia powstają od pokarmów i napojów barwiących typu buraki, kawa, herbata. Niestety osady wynikają również z palenia papierosów. U niektórych osób ciemniejszy odcień uzębienia jest uwarunkowaniem genetycznym. Na szczęście można je rozjaśnić na wiele sposobów. Najlepiej udać się do gabinetu stomatologicznego w celu dobrania odpowiedniej metody. Pora dowiedzieć się, jak wygląda wybielanie zębów u dentysty.

Czy wiesz, jak wygląda wybielanie zębów u dentysty?

Nie każdy wie, jak wygląda wybielanie zębów u dentysty, dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat. W pierwszej kolejności przeprowadza się oczywiście wywiad lekarski. Następnie dentysta przechodzi do badania jamy ustnej. Ocenia on, czy możliwe jest przeprowadzenie zabiegu wybielania. Czasami trzeba najpierw podjąć odpowiednie leczenie, przykładowo usunąć zmiany próchnicowe. W przypadku laserowego wybielania zębów na początek zabezpiecza się dziąsła, później nakłada na zęby preparat wybielający. Na koniec szkliwo jest naświetlane specjalną lampą, która aktywuje składniki zawarte w zastosowanym żelu.

Przeciwwskazania do wybielania zębów

Istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu wybielania zębów. Nie można rozjaśniać uzębienia w przypadku próchnicy, chorób przyzębia, odsłoniętych korzeni zębowych. Przeciwwskazaniem będzie również ciąża, to samo dotyczy karmienia piersią. Jeśli ktoś cierpi na paradontozę, to niestety musi zrezygnować z wybielania. Jest to opcja niedostępna również dla osób, które mają alergię na środki zawarte w preparacie wybielającym. Aktywny stan zapalny w jamie ustnej sprawia, że trzeba poczekać z rozjaśnianiem uzębienia, aż zostanie całkowicie wyleczony. Przyjmowanie niektórych leków również może być przeciwwskazaniem do wybielania zębów. Nie można poddać się mu w przypadku niedawno wykonanych zabiegów chirurgicznych. Przeciwwskazaniem jest także aparat ortodontyczny przy osłabionym organizmie i układzie odpornościowym nie powinno się wybielać zębów.

Higienizacja

Wiele osób interesuje, jak wygląda wybielanie zębów u dentysty, ale warto także zainteresować się kwestią higienizacji. Powinno się ją wykonać jeszcze przed przystąpieniem do rozjaśniania uzębienia. Higienizacja zębów obejmuje skaling i piaskowanie. Ma to na celu usunięcie osadu nazębnego i kamienia. Bez higienizacji nie można liczyć na uzyskanie satysfakcjonujących efektów wybielania. Szkliwo nie zostanie równomiernie rozjaśnione. Higienizacja powinna zostać przeprowadzona na kilka dni przed wybielaniem.

Jakie są metody wybielania zębów?

Jeśli kogoś interesuje, jak wygląda wybielanie zębów u dentysty, to warto poznać dostępne metody. Można zdecydować się na rozjaśnianie zębów metodą nakładkową. Przeprowadza się ją w gabinecie stomatologicznym lub w domu. Jest to jednak proces, który zajmuje mniej więcej 3 tygodnie. Kolejną opcją będzie wybielanie lampą Beyond. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które gwarantuje bardzo szybkie efekty, długotrwałe, Niestety u niektórych pojawia się nadwrażliwość. Utrzymuje się ona do kilkunastu dni lub nawet dłużej. Jest także metoda prevdent, która polega na wybielaniu zębów i jednocześnie na wzmacnianiu szkliwa. Będzie to najbezpieczniejszy sposób.