Ludzkie zęby są zagrożone wieloma różnymi chorobami, które potrafią je naprawdę nadwyrężyć. Najbardziej powszechnym schorzeniem dotyczącym zębów jest próchnica. Na szczęście, współczesna stomatologia oferuje pacjentom rozwiązania, które mają za zadanie zabezpieczenie uśmiechu przed niekorzystnymi zmianami. Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów jest lakowanie zębów. Na czym polega lakowanie zębów? Jest toWięcej…

Nitkowanie zębów wbrew pozorom nie jest wcale tak prostym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Pamiętać należy o tym, że przy złej technice nitkowania można niestety uszkodzić dziąsła i jeszcze bardziej upchać drobinki pokarmu, które trudniej będzie usunąć poprzez szczotkowanie. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom iWięcej…

Ile kosztuje lapisowanie zębów u dzieci

„Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. To znane powodzenie sprawdza się nie tylko w przypadku wychowania i kształtowania odpowiednich zachowań, ale także dbania o zęby. Odpowiedniej higieny należy uczyć dzieci jak najwcześniej, najpierw nabiorą odpowiednich nawyków, potem będą cieszyć się pięknym uśmiechem. Warto chronić mleczaki za pomocąWięcej…

Prześwietlenie rentgenowskie, nazywane również rentgenogram jest badaniem diagnostycznym, które ma na celu uzyskanie obrazu dwuwymiarowego. Wykorzystuje ono promieniowanie elektromagnetyczne X o określonej długości fali, znajdującej się pomiędzy nadfioletem a promieniowaniem gamma, które jest emitowanie przez specjalistyczną lampę. Wiązka promieni przenika przez komórki ciała pacjenta, na następnie pada na błonę rentgenowską.Więcej…

Jedną z najpopularniejszych chorób przyzębia jest parodontoza. Statystyki odnośnie niej są wręcz alarmujące – dotyka ona aż 50 procent populacji. Na jej powstawanie wpływ ma przede wszystkim zła dieta, ale też palenie papierosów i nieodpowiednia higiena zębów. Co jeszcze warto wiedzieć o tej (nie)zwykłej chorobie? Jak się leczy paradontozę. CzymWięcej…

Próchnica to dalej ogromny problem, który dotyka większości dorosłych osób w Polsce. Nieleczona próchnica może spowodować nawet utratę uzębienia. Warto wiedzieć więc jakie są oznaki początków próchnicy zębów oraz to czy próchnica zębów jest zaraźliwa. Co to jest próchnica zębów? Początki próchnicy objawiają się tym, że na zębach pojawiają sięWięcej…

Czego-nie jesc-po-usuwaniu-kamienia-nazebnego

Pełen proces usuwania kamienia nazębnego rozpoczyna się od skalingu, czyli usunięcia kamienia, a następnie możemy wykonać piaskowanie oraz fluoryzację. Po zabiegach usuwających kamień nie wolno jeść przez 2 godziny, a do 24 godzin zalecane jest stosowanie białej diety. Co ile usuwać kamień i czego nie jeść po usuwaniu kamienia nazębnego?Więcej…

Jak-zlikwidowac-kamien-nazebny

Kamień nazębny to zmineralizowany osad powstający w wyniku zaniedbań higieny jamy ustnej. Osad powstaje bowiem z mieszanki śliny z resztkami pokarmowymi, a mineralizuje się, dopiero gdy nie zadbamy o jego usunięcie, czyli np. nie umyjemy zębów do kilku godzin po posiłku. Od czego jest kamień na zębach? Kamień na zębachWięcej…

Jedzenie-po-piaskowaniu-zebow

Aby utrzymać odpowiedni stan jamy ustnej, warto regularnie wykonywać profilaktyczne zabiegi w gabinecie dentystycznym.Jednym z najważniejszych środków profilaktycznych, jakie stomatolog może zaoferować swoim pacjentom, jest piaskowanie zębów.Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy po piaskowaniu zębów można jeść i prowadzić normalny tryb życia. Czy po piaskowaniu zębów można jeść? Po piaskowaniuWięcej…

Kamień nazębny jest przypadłością, która potrafi skutecznie obniżyć samoocenę. Warto wiedzieć, jak uniknąć jego powstawania, by móc cieszyć się ładnym i estetycznym uśmiechem. Jak wygląda kamień nazębny? Po czym poznać, że mamy z nim problem? Kamień nazębny jest wynikiem procesu mineralizacji osadu zwanego płytką nazębną. Mineralizacja tego osadu sprawia, żeWięcej…